09.02.2017

Αθήνα,  8-2-2017

ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗΣ
ΤΑΚΤΙΚΗΣ  ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΩΣ – ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΩΝ

Καλούνται τα μέλη του Σώματος των Ομοτίμων Καθηγητών του Πανεπιστημίου Αθηνών σε Τακτική Γενική Συνέλευση- Αρχαιρεσιών, η οποία θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη  28 Φεβρουαρίου 2017 και ώρα 11:00 στο αμφιθέατρο Α. Αργυριάδης, με τα ακόλουθα θέματα Ημερησίας Διατάξεως:

• Έκθεση πεπραγμένων της τριετίας 2014-2017.
  • Απολογισμός οικονομικής διαχειρίσεως της τριετίας 2014-2017.
  • Απαλλαγή του Δ.Σ. από πάσης ευθύνης.
  • Εκλογή νέων μελών του Δ.Σ.

Λόγω του ό,τι κατά την πρώτη σύγκληση της συνέλευσης στις 28.2.2017 δεν θα επιτευχθεί η νόμιμη απαρτία, η Τακτική Γενική Συνέλευση - Αρχαιρεσιών θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη στις 8.3.2017 οπωσδήποτε, την ίδια ώρα, στο ίδιο μέρος και με τα ίδια θέματα ημερησίας διάταξης.

Όσοι συνάδελφοι επιθυμούν να θέσουν υποψηφιότητα να το δηλώσουν, γραπτώς με email στο g.drosatou@gmail.com ή fax: 210-3688260, μέχρι και την 22α Φεβρουαρίου 2017, στη Γραμματεία του Σώματος.

Σας υπενθυμίζουμε, ότι οι εκπροσωπούμενες Σχολές στο Δ.Σ. σύμφωνα με το νέο οργανόγραμμα του Πανεπιστημίου είναι πλέον οχτώ (8) και έχουν ως εξής:

1) Θεολογική Σχολή, 2) Νομική Σχολή, 3) Σχολή Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών, 4) Φιλοσοφική Σχολή, 5) Σχολή Θετικών Επιστημών, 6) Σχολή Επιστημών Υγείας, 7) Σχολή Επιστημών της Αγωγής, 8) Σχολής Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού.

Για κάθε σχολή εκλέγεται ένα τακτικό και ένα αναπληρωματικό μέλος.

Υπενθυμίζεται ότι η υποψηφιότης για τη θέση του Προέδρου υποβάλλεται χωριστά.

Επίσης παράκληση να υποβληθούν υποψηφιότητες για την θέση του ελεγκτού (2 τακτικά και 2 αναπληρωματικά μέλη).

Ο Πρόεδρος                                                    Ο Γενικός Γραμματέας

Διονύσιος Φ. Κόκκινος                                      Παναγιώτης Α. Σίσκος